حق ما فقط مشاوره وبس!

سهم ما از حکومت وحدت ملی فقط، انتصاب وانتخاب مشاور آنهم در درجه چهارم است:
1 عبدالله شفایی، مشاور حقوقی وپارلمانی معاون دوم
2 امان الله فصیحی مشاور امور فرهنگی معاون دوم
3 سرور جوادی مشاور امور ارتباطات عامه معاون دوم...
4 محمد اسلم جوادی مشاور امور سیاسی وروابط بین الملل معاون دوم
5 محمد توسلی غرجستانی مشاور امور اقتصادی معاون دوم
6 حاجی علی میرزایی مشاور امور امنیتی معاون دوم
7 اسدالله سعادتی مشاور امور دینی معاون دوم
البته چندین مشاور دیگر هم هستند که لازم نیست همه را یاد آوری کنم واین لیست خدا می داند که تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد در اینجا چند نکته را یاد آور می شوم
1 اولا من تصمیم گرفته بودم که در مورد مسایل سیاسی در فیسبوک چیزی ننویسم مخصوصا در مورد موضوعاتی که رنگ قومی دارند ولی بعضی اوقات انسان ناگذیر می شود که عجز وناتوانی خویش را فریاد کند تا کمی از دردهایی درون ولو به صورت مقطعی فرونشیند.
2 ثانیا قصد من به هیچ وجه این نیست که با این پست بخواهم به شخص یا اشخاص خاصی اهانت کرده یا توانایی واستعداد ولیاقت آنان را زیر سؤال ببرم .
3 هم چنین به هیچ وجه طرفدار دامن زدن به موضوعات قومی ،مذهبی وگروهی و غیره نیستم بلکه دقیقا درد من از همین نقطه شروع می شود که چرا معاون دوم هزاره همه ای مشاورینش باید هزاره باشد وچرا فقط هزاره معاون ومشاور باشد این خودش به وضاحت نشان میدهد که تمام شعار ها در افغانستان دروغ است، حکومت وحدت ملی دروغ است، کار به أهل کار سپردن دروغ است سهم تناسبی اقوام در قدرت وتصمیم گیری سیاسی دروغ است خلاصه همه ای کارها در این مملکت براساس منافع ومصالح فردی، حزبی، گروهی تنظیم وترتیب می شوند در این میان فقط مردم افغانستان جور تاخت وتاز قدرت طلبان را می کشند.
4 رابعا وقتی لیست مشاورین معاون دوم حکومت اینقدر طولانی وبلند باشد خدا می داند که لیست مشاورین معاون اول وخود رئیس جمهور ورئیس اجرایی حکومت ومعاونین ومشاورین شان به کجا خواهد رسید این بودجه ای هنگفت که صرف این مشاورین می شود از کجا تأ مین میگردد؟ جز از بیت المال ملتی که بیش از هفتاد در صد زیر خط فقر زندگی می کنند منبع دیگری وجود دارد؟ در حالیکه یک درصد نفع آن به جامعه نمی رسد چنانکه ما تجربه ناکارایی کثرت مشاورین حکومت قبلی را با خود داریم در حالیکه می توان با همین بودجه ای هنگفت دردهایی بی شمار دیگری را درمان کرد.
5 در حالیکه حکومت افغانستان مدال فاسد ترین حکومت جهان را به سینه دارد بازهم با بزرگ کردن حکومت به جای کوچک کردن آن جز زمینه ای فساد بیشتر را مهیا کردن هیچ دست آورد دیگری نخواهد داشت یکی از راههای جلو گیری از فساد محدود کردن کابینه ای حکومت است.
6 سخن آخر اینکه اگر هم چنان هر طیف وگروهی دنبال منافع خود باشند نه منافع مردم بی چاره افغانستان، ما هیچ گاهی، روی سعادت وخوشبختی را نخواهیم دید، چه آنانیکه بر اریکه قدرت سوارند، چه عامه ای مردم، قدرتمداران وقدرت سالاران شرمنده ای جهانیان خواهند بود ومردم وملت آواره ای نان.

/ 1 نظر / 10 بازدید
تبادل لينک اتوماتيک و رايگان

سلام آيا دوست داريد بازديد وبلاگتون هر روز بالا برود؟ آيا مي خواهيد افراد زيادي هر روز به وبلاگ شما سر بزند؟ اگر اين طور است اين مطلب را تا انتها دنبال کنيد. ليستي ازبزرگترين و پر بازديد ترين سايت هاي تبادل لينک اتوماتيک براي افزايش بازديد سايت يا وبلاگ شما کاملا رايگان و تاثير گذار در افزايش بازديد.افراد زيادي وبلاگشون رو ثبت کردن. فقط کافيه با اين سايتها مراجعه کنيد ولينک خود را در آن به صورت کاملا رايگان و اتوماتيک ثبت کنيد. www.vatanlinks.ir www.mihanlinks.ir www.atlaslink.ir www.weblinke.ir